راهنمای مشاغل شهرک اکباتان

راهنمای مشاغل شهرک اکباتان

معرفی و راهنمای مشاغل شهرک اکباتان مهم است، تعداد افرادی که در این شهرگ سکونت دارند حدود ۴۵ هزار نفر می‌باشند. این شهرک به طور تقریبی قدمتی ۳۰۰ ساله دارد؛ و از جهات مختلف به شهرک آپادانا، اتوبان تهران کرج و بزرگراه شهید لشگری ختم میشود. در سال ۱۳۴۵ طرحی مبنی بر ساخت شهرک اکباتان ریخته شد که این طرح را مهندسین ایرانی ارائه داده بودند ولی طراحی آن به وسیله یک معمار آمریکایی صورت گرفت و از آنجایی‌که این شهر بسیار بزرگ بود حدود ۱۰ سال طول کشید تا ساخته شود.

 

راهنمای مشاغل شهرک اکباتان

ویژگی های شغلی شهرک اکباتان

هم‌اکنون شهرک اکباتان از خدمات بسیار زیادی برخوردار است و از هنگامی که مشاغل شهرک اکباتان رو براه شده اند ساکنان آن برای خرید و تامین نیازهای خود به بیرون شهرک نمی‌روند. از ویژگی های مشاغل شهرک اکباتان می توان به وسیع بودن آنها اشاره کرد یعنی تعداد افراد زیادی می توانند مشغول به کار شوند. شهرک اکباتان در ابتدا محل زندگی نظامیان قرار گرفت و بعدها کم‌کم به کارمندان دولتی نیز اجازه سکونت داده شد. تا قبل از انقلاب ساخت آن توسط معمار آمریکایی صورت می‌گرفت ولی پس از انقلاب ساخت آن را شرکت عمران اکباتان متقبل شد.

دایرکتوری مشاغل غرب تهران

 

راهنمای مشاغل شهرک اکباتان

 

معرفی هر کدام از مشاغل شهرک اکباتان

وجود مشاغل شهرک اکباتان باعث شده تا افراد زیادی برای رفتن به آن‌ جا راغب شوند و به آن‌ شهرک برای بدست آوردن شغل مناسب با حرفه ی خود بروند. مشاغل شهرک اکباتان عبارتند از آتلیه و عکاسی، آرایشگاه، آژانس مسافربری، باربری، بیمه، ابزارآلات الکترونیکی، قالی‌شویی، مشاورین املاک و چندین مشاغل مناسب دیگر.

 

پردیس سینمایی مگامال اکباتان

زندگی اهالی شهرک با وجود مغازه های اکباتان درآن آسان و راحت شده است و براحتی برای خرید می‌توانند به مغازه ها مراجعه کنند. در ابتدا این نکته را گوشزد می کنیم که هر فردی برای تامین نیازهای خود و خانواده خود به شغل نیازمند است تا بتواند از طریق آن درآمدی کسب کند و نیاز مالی خود را رفع نمایند. ازاین‌ رو فرد برای داشتن شغل مناسب باید حرفه ‌ای خاص داشته باشد تا درکار خود موفق باشد. پس بنابراین فرد با توجه به حرفه‌ای که دارد به دنبال شغل مناسب می‌گردد.

وجود سینما در اکباتان یکی از مهم‌ترین مکان‌های سرگرمی و تفریحی این شهر به شمار می‌روند. یکی از سینماهای واقع در شهرک اکباتان سینمای مگامال از پردیس‌های سینمایی بزرگ تهران است که این سینما به طور همه روزه باز می‌باشد و از دوستداران فیلم و سینما پذیرایی می کند.

 

سالن های زیبایی در اکباتان

وجود سالن زیبایی در شهرک اکباتان مزایایی را به‌همراه دارد تا اولاً شغلی مناسب برای آرایشگر باشد و ثانیاً افراد برای آرایش و پیرایش خود نیاز به رفتن به بیرون شهرک نداشته باشند. پس بنابراین آرایشگری نیزیکی از مشاغل شهرک اکباتان میباشد. سالن زیبایی نیز در هر شهر یا شهرک لازم و ضروری می باشد زیرا انسان از دیرباز مشتاق زیبایی و آراستگی بوده‌است و تا حد زیادی به ظاهر خود اهمیت نشان می‌داده است.

 

راهنمای مشاغل شهرک اکباتان

مشاغل دیگر شهرک اکباتان
از جمله عوامل رونق مشاغل شهرک اکباتان، بازارچه اکباتان می باشد که افراد بسیاری در آن در حال کسب درآمد می باشند از جمله بازارچه های این شهرک می توان بازارچه گلها و بازارچه کوثر، بازارچه پاسارگاد که واقع در فاز ۲ شهرک اکباتان می باشند و همچنین میدان میوه و تره بار را نام برد. بسیاری از ساکنان اکباتان بازارچه ها را برمبنای تولید مشاغل شهرک اکباتان بنا نهاده اند.

 

مجتمع تجاری مگامال اکباتو

 

مجتمع تجاری مگامال اکباتان

مگامال اکباتان یکی از مراکز بسیار بزرگ خرید اکباتان می‌باشد که تقریباً مساحت زمین آن ۱۹ هکتار می باشد. در این مرکز خرید مشاغل بسیار زیادی وجود دارد. به همین دلیل مگامال قطب مشاغل شهرک اکباتان شناخته شده است. در این مرکز خرید کالاهای با کیفیت و پوشاک به فروش می رسد. مگامال همچنین دارای امکانات رفاهی بسیاری نیز بوده و این موضوع باعث جذب افراد بسیاری می شود.

 

مشاورین املاک

شهرک اکباتان درای ساختمانهای محکم و امکانات خوبی است که در ۳ فاز در دسترس ساکنین این منطقه هست. زبق گفته کارشناسان، ساختمان های این شهرک تا ۹ ریشتر مقاومت دارد. آپارتمان های اکباتان در ۳۳ بلوک و دارای متراژ های مختلفی است. برای خرید آپارتمان در شهرک اکباتان با توجه به موقعیت و امکانات هر فاز همچنین با کمک مشاورین املاک شهرک می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید

 

قالیشویی در اکباتان

قالیشویی یکی از مهمترین شغلهایی است که برای هر شهر و منطقه ایی لازم و ضروری است و اهالی آن شهر میتوانند فرش ها یا مبلمان منزل خود را که کثیف شده اند به آنجا تحویل دهند و آنها را تمیز و نو تحویل بگیرند. قالیشویی از جمله مشاغل شهرک اکباتان به حساب می اید.

 

باربری در شهرک اکباتان

یکی از باربری های با سابقه و با تجربه، باربری اکباتان می باشد که به عنوان یکی از مشاغل شهرک اکباتان شناخته شده است. این باربری دارای کارکنانی مجرب با انواع خودرو های باربری متناسب با نوع بار می باشد و به طور شبانه روزی در اختیار اهالی شهرک اکباتان است. در این باربری افراد زیادی مشغول به کار می باشند.

 

راهنمای مشاغل شهرک اکباتان

فست فود در شهرک اکباتان

یکی دیگر از مشاغل، فست فودی های شهرک اکباتان می باشد که به صورت مستمر در اختیار مردم آن اهالی می باشد و با ارائه انواع ساندویچ، پیتزا، هات داگ و غیره رضایت مشتریان خود را جلب می کند. که افراد بسیاری در آنها در حال چرخاندن زندگی خود هستند.

 

 

گربه های اکباتان

 

پت شاپ در اکباتان

گربه های اکباتان، مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است و مردی به نام زرین قلم از آنها نگهداری می کند. وجود پت شاپ در اکباتان برای خرید غذای حیوانات از امتیازات این شهرک است.

 

نتیجه
با توجه به نقشه شهرک اکباتان و مطالبی که گفته شد می توان گفت که شهرک اکباتان یکی از شهرکهایی است که از لحاظ منبع اقتصادی بسیار مهم بوده و مشاغل بسیاری را برای مردم کشور بوجود آورده است. و مردم در این شهر کسب درآمد می کنند.

 

راهنمای مشاغل شهرک اکباتان

عکس : ایسنا و پیج اینستاگرام اکباتو

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل